Haliliye Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Haliliye Ziraat Odası > Haberler > 2021 yılı pamuk ve mısır biçim ücretleri açıklandı

2021 yılı pamuk ve mısır biçim ücretleri açıklandı

Şanlıurfa’da 2021 yılı hasat dönemi için mısır ve pamuğun makineli ve elle toplama ücretleri açıklandı.

    Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hikmet İpar Başkanlığında Şanlıurfa Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen toplantıyla Şanlıurfa il sınırları içinde 2021 yılı mısır ve pamuğun makineli ve elle toplama ücretleri belirlendi.

 

 Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulunun aldığı karar doğrultusunda pamuğun makineli hasadı il sınırları içerisinde nakliye dahil dönüm fiyatı balyasız 165 TL, balyalı ise 230 TL olarak belirlendi. Pamuğun elle hasat ücreti kilogram başına pamuğun randımanına göre değişecek. Buna göre 39-40 randıman pamuğun kilogramı 740 krş, 37-38 randıman olan pamuk 700 krş ve 35-36 randıman olan pamuk ise 650 krş olacak. Mısır biçimi fiyatı ise dönüm başına çırçırlı 36 TL olurken çırçırsız 34 TL olarak belirlendi.

 

Başkanlık makamında gerçekleştirilen toplantıya Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Ceylanpınar Ziraat Odası Başkanı Sinan Keskin, Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, Viranşehir Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, Siverek Ziraat Odası Meclis Başkanı Adnan Polatoğlu, Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan ve Harran Ziraat Odası Başkan vekili Memduh Kurt hazır bulundu.

 

Yapılan toplantı sonucunda açıklamada bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, "Öncelikle çiftçilere ve tarım işçilerine kazançlı, bereketli bir sezon diliyorum. Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ile yaptığımız toplantı sonucunda pamuk toplama ve mısır biçim ücretlerini belirledik. Tarım çalışanlarına ve sektörde emek veren herkese hayırlı bir sezon geçirmelerini diliyorum.’’ dedi.